1   - следећа страна

22.06.2024.

Информације за родитеље будућих првака

ШКОЛСКЕ  2024/25. ГОД.

Потребни уџбеници и прибор:

• МАТЕМАТИКА 1а и 1б, издавач ЕДУКА, аутор Ивана Јухас
  • ЧИТАНКА, издавач ЕДУКА, аутори Моња Јовић и Мр Иван Јовић
  • СРПСКИ ЈЕЗИК, издавач ЕДУКА,

НОВИ БУКВАР, Бранка Матијевић, Љиљада Вдовић, Ранка Јанаћковић

РАДНА СВЕСКА УЗ БУКВАР И ЧИТАНКУ, Ивана Јухас

• СВЕТ ОКО НАС 1а и 1б, издавач ЕДУКА, аутор Ивана Јухас
  • МУЗИЧКА КУЛТУРА, издавач ЕДУКА
  • ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК, издавач АКРОНОЛО

My Dysney Stars and Heroes“ уџбеник

My Dysney Stars and Heroes“ радна свеска

• Две графитне оловке, гумица, зарезач, дрвене бојице, фломастери, мали лењир (да може да стане у перницу), мале маказе са заобљеним врхом, лепак у стику (не течан).
  • Потребне свеске: 2 мале – квадратићи за математику и дигитални свет; 2 мале – линије, широке и уске празнине за српски језик и енглески језик и 1 мала без линија за свет око нас.
  • Блок број 3
  • Опрема за физичко: црни шорц, бела мајица и чисте патике (не оне у којима су тог дана дошли у школу).

НАПОМЕНА:

• На корици сваке књиге и свеске треба написатииме и презиме ученика.

07.06.2024.

Еко радионица

Ученици млађих разреда наше школе имали су прилику да се током Лего еко радионице упознају са процесом рециклаже кроз програмирање и роботику.

Знање и информације применили су креирањем:
🔹четири модела робота БИГ ЛИТТЛЕ ХЕЛПЕР који вешто сортирају рециклажни материјал,
🔹камиона за рециклажу који је коришћен за транспорт отпада,
🔹рециклажног центра где се све сакупља и рециклира,
🔹ветрењаче као извора обновљиве енергије.

Циљ пројекта Еко школе, који је организован од стране компаније Екостар Пак, оператера за управљање амбалажним отпадом, јесте да на интересантан начин, кроз игру и забаву, код најмлађих подиже свест о значају примарне селекције отпада, да пруже неопходна знања о екологији и рециклажи.

Запослене из Службе квалитета из Фабрике картона "Умка" су деци пре радионице одржале краћу едукацију на тему рециклаже, са акцентом на рециклажу старог папира и картона, у чему је Фабрика лидер по количинама у региону.
На овај начин ученици су обележили Светски дан заштите животне средине.

31.05.2024.

Дан реке Саве

Данас смо обележили Дан реке Саве. Хвала свима који су допринели да се овај пројекат реализује. Погледајте прилог.

29.05.2024.

Гостовање вокалне групе из наше школе у Педагошком музеју

На позив Удружења грађана македонске националности у Београду "Македонијум" вокална група одељења 6-1 учествовала је на отварању Дана македоске културе и обележавању празника "Кирило и Методије" који је одржан у Педагошком музеју у Београду, 24.05.2024. у 19 часова. Том приликом изведене су две песме: Ћирило и Методије, Леонтина Пат и Врбице, врбо зелена, народна песма. Остварена је лепа сарадња уз обострано задовољство. Пријатни и гостољубиви домаћини изразили су жељу да се сарадња настави. Више слика на

14.05.2024.

,,Triolica"

okružno takmičenje

U Zemunu u OŠ"Lazar Savatić" 11.05.2924. održano je Okružno takmičenje "Triolica" koje organizuje Udruženje nastavnika muzičke kulture.
U kategoriji mali vokalni stavi grupa iz naše škole u sastavu Dunja Milašinović, Lenka Simić , Nina Mićić i Tamara Vučić u pratnji Danke Krstić na gitari osvojila je prvu nagradu sa 98 poena.
U kategoriji popularna pesma svih vremena takmičila se Staša Lučić i osvojila je prvu nagradu sa 98,6 poena.
U kategoriji dečija pesma - duet prvu nagradu i plasman na republičko takmičenje osvojile su Marija Milunović i Sara Mićić.

1   - следећа страна