1   - следећа страна

26.06.2020.

Измењени календар активности завршног испита 2019/20.

ПРЕУЗМИ ИЗМЕЊЕНИ КАЛЕНДАР АКТИВНОСТИ

16.06.2020.

ЗАВРШНИ ИСПИТ

КАЛЕНДАР АКТИВНОСТИ ЗА СПРОВОЂЕЊЕ ЗАВРШНОГ ИСПИТА ЗА ШКОЛСКУ 2019/2020. ГОДИНУ И УПИСА УЧЕНИКА У СРЕДЊУ ШКОЛУ ЗА ШКОЛСКУ 2020/2021. ГОДИНУ

Преузми календар

28.04.2020.

03.04.2020.

OШ,,Доситеј Обрадовић“Умка

Милије Станојловића10

О Б А В Е Ш Т Е Њ Е

Обавештавају се за родитељи,старатељи   и законски заступници у вези уписа деце у први разред   да је лице задужено за давање информација родитељима у вези са уписа у први разред ,

Снежана Бјелица ,секретар школе

Контакт  телефон: 0648614754

Родитељи се могу обратити телефоном за добијање потребних  информација у временском периоду од 09:00 до 16:00 часова сваког  радног дана.

Електронска  адреса на коју се родитељи могу обратити:

osdositej10umka@gmail.com

Секретар школе

Снежана Бјелица

31.03.2020.

ОШ,,ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ“ УМКА

ОБАВЕШТЕЊЕ О

УПИСУ ДЕЦЕ У ПРВИ РАЗРЕД ОСНОВНЕ ШКОЛЕ ЗА ШКОЛСКУ 2020/2021.  ГОДИНУ

На основу дописа Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије број 610-00-00297/2020-07 од 30.03.2020. године обавештавамо родитеље/законске заступнике деце о следећем:

• Због актуелне ситуације и ванредног стања, упис деце у први разред, који почиње 1. априла, ове године почеће касније. Родитељу односно другом законском заступнику деце која су стасала за упис у први разреда основне школе за школску 2020/2021. годину, од 01. априла 2020. године биће омогућено да електронским путем искажу интересовање за упис детета у школу преко Портала еУправа                                                 (https://ezakazivanje.euprava.gov.rs/?fbclid=IwAR1IVl8gZXk7oZinYEcfcZttcVJ900d0PkHDbhHqjubMg_V83ibE6d9LoRo#pretraga )

Напомена : Уколико родитељ/законски заступник не искаже на овај начин заинтересованост, не доводи се у питање упис детета у први разред основне школе.

• Сви родитељи који ће користити ову електронску услугу, биће обавештени о датуму уписа у основну школу чим исти буде био дефинисан.

• Након дефинисања датума уписа од стране Министарства просвете, науке и технолошког развоја, родитељима/законским заступницима који су преко ове услуге исказали интересовање, електронском поштом биће послата нотификација                          ( обавештење) о датуму уписа у основну школу.

• По дефинисању датума уписа у основну школу, на Порталу еУправа биће доступна услуга Заказивање термина за упис и тестирање, која ће омогућити родитељима/законским заступницима да једним доласком у школу заврше све активности везане за упис детета у школу, а након уписа, истог дана, педагог школе вршиће тестирање детета.

• Преко апликације еУписа извршиће се повлачење података о ученику из матичне књиге рођених, из евиденције пребивалишта и из здравственог информационог система о обављеном лекарском прегледу.

Такође вас обавештавамо о следећем:

• Према Закону о основама система образовања и васпитања у први разред се уписује свако дете које до почетка школске године има најмање шест и по, а највише седам и по година.

• То значи да се школске 2020/2021. године уписују сва деца рођена од 1. марта 2013. године до 28.02.2014. године. Родитељи односно други законски заступници ове деце имају законску обавезу да упишу своје дете у први разред.

• Постоји могућност да се у први разред основне школе упише и дете које је при поласку у школу (1. септембра) старо од шест до шест и по година. То се у школској 2020/2021. години односи на децу рођену од 1. марта до 31. августа 2014. године. Превремени упис је специфичан, јер дете мора да прође кроз проверу спремности за полазак у школу.

За даље информације о УПИСУ У ПРВИ РАЗРЕД пратите сајт школе.

Директор школе

Драган Мишић