1   - следећа страна

12.05.2022.

Градско такмичење из геогеафије

На градском такмичењу из географије  одржаном 7.5.2022. године , наш ученик Александар Плескoњић 7/1 освојио је треће место.

Овом приликом бих честитао  нашем ученику и наставнику географије Адријани Којевић која га је припремала и водила .

Директор Школе:

Драган Мишић

01.04.2022.

Гостовање Бињане Марковић Јевтић -писца за децу

Писање данас

У сусрет Међународном дану књиге за децу уприличили  смо сусрет ученика са  писцем Биљаном Марковић Јевтић, добитнице престижне награде,, Доситејево перо"

за књигу" Навијам за шаптача" .Биљана је провела  ученике кроз свет књиге и стваралаштва и потребе за писањем у времену изгубљених вредности.

Ученици су се интересовали о времену потребном за писање књиге, причали о својим искуствима на пољу писања ,глуме и стваралаштва данас и уопште.

29.03.2022.

Васкршњи пост

У трећу недељу Васкршњег  поста,посвећеном Часном Крсту Господњем ученици 6-3 разреда су учестовали  са вероучитељицом Јованом Ћирић на Светој Литургији.Ученици су се причестили по благослову оца Милана у цркви Преображења Господњег у Умци.

22.03.2022.

Модел наставе 25.3.2022

Обавештавају се ученици старијих разреда ( од 5. до 8. ), да ће се настава у петак 25.3.2022. године одржавати по измењеном распореду звоњења због одржавања пробног завршног испита ученика осмог разреда .

Први час у по подневној смени почиње у 15 и 15 часова. Часови су скраћени на тридесет минута, велики одмор је после трећег часа и трајаће двадесет минута.

22.03.2022.

Пробни завршни испит

У свим основним школама на територији Републике Србије ученици осмог разреда, ће 25.3.2022. године, у 13 часова, у оквиру пробног завршног испита полагати тест из математике, док ће 26.3. 2022. године, у 9 часова полагати тест из српског језика, а у 11 и 30 часова конбиновани тест ( биологија, историја, географија, физика, хемија).

Присуство ученика на пробном завршном испиту је обавезно.

Директор:Драган Мишић

1   - следећа страна