1   - следећа страна

07.06.2024.

Еко радионица

Ученици млађих разреда наше школе имали су прилику да се током Лего еко радионице упознају са процесом рециклаже кроз програмирање и роботику.

Знање и информације применили су креирањем:
🔹четири модела робота БИГ ЛИТТЛЕ ХЕЛПЕР који вешто сортирају рециклажни материјал,
🔹камиона за рециклажу који је коришћен за транспорт отпада,
🔹рециклажног центра где се све сакупља и рециклира,
🔹ветрењаче као извора обновљиве енергије.

Циљ пројекта Еко школе, који је организован од стране компаније Екостар Пак, оператера за управљање амбалажним отпадом, јесте да на интересантан начин, кроз игру и забаву, код најмлађих подиже свест о значају примарне селекције отпада, да пруже неопходна знања о екологији и рециклажи.

Запослене из Службе квалитета из Фабрике картона "Умка" су деци пре радионице одржале краћу едукацију на тему рециклаже, са акцентом на рециклажу старог папира и картона, у чему је Фабрика лидер по количинама у региону.
На овај начин ученици су обележили Светски дан заштите животне средине.

31.05.2024.

Дан реке Саве

Данас смо обележили Дан реке Саве. Хвала свима који су допринели да се овај пројекат реализује. Погледајте прилог.

29.05.2024.

Гостовање вокалне групе из наше школе у Педагошком музеју

На позив Удружења грађана македонске националности у Београду "Македонијум" вокална група одељења 6-1 учествовала је на отварању Дана македоске културе и обележавању празника "Кирило и Методије" који је одржан у Педагошком музеју у Београду, 24.05.2024. у 19 часова. Том приликом изведене су две песме: Ћирило и Методије, Леонтина Пат и Врбице, врбо зелена, народна песма. Остварена је лепа сарадња уз обострано задовољство. Пријатни и гостољубиви домаћини изразили су жељу да се сарадња настави. Више слика на

14.05.2024.

,,Triolica"

okružno takmičenje

U Zemunu u OŠ"Lazar Savatić" 11.05.2924. održano je Okružno takmičenje "Triolica" koje organizuje Udruženje nastavnika muzičke kulture.
U kategoriji mali vokalni stavi grupa iz naše škole u sastavu Dunja Milašinović, Lenka Simić , Nina Mićić i Tamara Vučić u pratnji Danke Krstić na gitari osvojila je prvu nagradu sa 98 poena.
U kategoriji popularna pesma svih vremena takmičila se Staša Lučić i osvojila je prvu nagradu sa 98,6 poena.
U kategoriji dečija pesma - duet prvu nagradu i plasman na republičko takmičenje osvojile su Marija Milunović i Sara Mićić.

09.05.2024.

Безбедност деце на интернету

презентација

На основу Уредбе о безбедности и заштити деце при коришћењу информационо-комуникационих технологија („Службени гласник РС“, број 61/16) формиран је Национални контакт центар за безбедност деце на интернету, чији едукатори су осмислили презентацију под називом „Безбедност деце на интернету“.

У циљу подизања нивоа свести деце, родитеља и наставника о ризицима коришћења дигиталних технологија, презентацију интерактивног карактера одржаће два едукатора, која ће поделити досадашња знања и искуства стечена у Контакт центру. Презентација је одржана за ученике четвртог и петог разреда и представнике Савета родитеља, родитеља и наставника  у среду 24.04.2024. Презентација је оцењена као веома корисна и за децу и за родитеље . Организација предавања педагог школе.

1   - следећа страна

Законом заштићено. Сва права задржава Ti Computers Solutions