1   - следећа страна

07.11.2018.

Ogledni čas

U odeljenju III/3 održan je ogledni čas na temu: Materijalni izvori prošlosti.

Putem aplikacije Skype, posetili smo niški muzej, gde nam je kustos muzeja pokazala celu postavku ovog muzeja I na 45 minuta odvela u daleku prošlost. Deca su imala puno pitanja i bila veoma aktivna.

27.10.2018.

Септембар у Умци

ликовни конкурс

Данас су проглашени победници ликовног конкурса "Септембар у Умци". Срђан Крстић, наст.ликовне културе  је уручио ученицима похвале и поклон сликарски прибор.

Награђени ученици

1.Ана Вовна, 8-3, 1 место

2.Страхиња Џевердановић, 5-3, 1 место

3.Луција Караџић, 6-3,  2 место

4.Александар Весић, 5-1, 2 место

5.Никола Стевановић, 5-3,  2 место

6.Ивана Стаменов, 6-1, 3 место

7.Ања Дорчић, 5-2,  3 место

8.Тамара Арсовић, 5-3, 3 место

9.Павле Милидраговић, 5 специјална награда

10.Мина Зенели, 5-1, специјална награда

На слици награђени ученици

24.10.2018.

Дан ослобођење Умке у Другом светском рату

обележавање 13.октобра

Полагањем венаца на споменик у центру Умке одато је поштовање ослободиоцима Умке, који су октобра 1944. учествовали у борбама за ослобођење. Програм свечаности отворили су ученици ОШ"Доситеј Обрадовић" читањем родољубивих песама у пратњи хора.

Приредбу припремиле и реализовале Виолета Ненадић, наст.музичке културе, Снежана Јањић, наст.разредне наставе и наст.српског језика Силвана Радивојевић, Драган Пејић и Марија Симић. Учествовали ученици од четвртог до седмог разреда и чланови хора.

23.10.2018.

Црвени крст

"Трка за срећније детињство"

У хуманитарној акцији Црвеног крста, у којој смо учествовали, прикупљено је 5000 динара. Од 200 картица, 100 је продато. По одељењима:

I1–2                                                    IV1-15

I2 ниједна                                          IV2-17

II1 – 17                                               IV3-8

II 2   - 4                                               VII3-10

III1 -  16

III2  - 11

III3 ниједна

На трци, у Кошутњаку, 6. октобра  учествовало је  из одељења IV3  двоје ученика: Никола Јовановић, освојено 3. место (медаља)   и   Искра   Жутобрадић, 5. место. Браво за њих!

Црвеном крсту Чукарице послат захтев за помоћ социјално угроженим ученицима.

Руководилац Црвеног крста

Жељка Младеновић

22.10.2018.

Манифестација "Вратимо песму деци"

храм Свети Сава

Манифестација "Вратимо песму  деци", други пут, одржана је испред храма Свети Сава у Београду 14.октобра.

Ове године се прикључио и хор ОШ "Доситеј Обрадовић" са наставницом музичке културе Виолетом Ненадић.

На слици ученици од петог до седмог разреда, чланови хорa.

1   - следећа страна

Законом заштићено. Сва права задржава Ti Computers Solutions